
Budowa strefy turystycznej wokół Ruin Zamku w Szubinie
Gmina Szubin podpisała umowę o dofinansowanie proejktu pn. "Budowa strefy turystycznej wokół Ruin Zamku w Szubinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Priorytetu FEKP 5 Fundusze europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu
Działania FEKP 05.03 Wsparcie rozwoju turystyki BydOF-IP
Celu szczegółowego EFRR.CP5.I Wspieranie zintegrowanego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego, kultury, dziedzictwa naturalnego, zrównoważonej turystyki i bezpieczeństwa na obszarach miejskich programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
Celem projektu jest zagospodarowanie turystyczne otoczenia Ruin Zamku w Szubinie, poprzez budowę sceny widowiskowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz budynkiem socjalno-gospodarczym.
Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwoju infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej terenów zlokalizowanych wokół Ruin Zamku w Szubinie, dzięki którym Gmina zyska na atrakcyjności i stanowić będzie ciekawe miejsce na spędzenia wolnego czasu, mieszkańcom gminy jak i osobom odwiedzającym Ruiny.
Dzięki realizacji inwestycji teren zlokalizowany wokół Ruin Zamku stanie się centralnym miejscem wypoczynku i rekreacji plenerowej dla mieszkańców gminy i regionu, a także miejscem realizacji plenerowych wydarzeń kulturalnych. Powstała infrastruktura umożliwi dostęp do infrastruktury kulturowo-rekreacyjnej mieszkańców.
Stworzona w ramach projektu infrastruktura turystyczna, rekreacyjna terenów zlokalizowanych wokół Ruin Zamku w Szubinie, będzie służyła mieszkańcom niezależnie od wieku i ich predyspozycji, w tym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym, rodzinom, a także osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym seniorom czy osobom z niepełnosprawnościami. Umieszczenie w jednej, kompleksowej przestrzeni strefy, wraz z zapewnieniem do niej pełnej dostępności dla wszystkich grup społecznych wpłynie na możliwość wspólnego spędzania czasu wielu pokoleń, w tym również całych rodzin, co w znaczącej mierze generować będzie pozytywne efekty społeczne. Powstała infrastruktura będzie dostępna dla wszystkich osób na równych prawach, bez względu na wiek, płeć, czy stopień niepełnosprawności, co również będzie wpływało na integrację mieszkańców i wyrównanie szans w dostępności do infrastruktury rekreacyjnej w gminie, dla wszystkich jej mieszkańców i osób korzystających ze strefy. To z kolei przyczyni się do rozwoju tolerancji i wzmacnia więzi międzypokoleniowej, co sprzyjać będzie włączeniu w życie lokalnej społeczności osób z grup defaworyzowanych, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, rodziców małych dzieci, czy migrantów itp.
wartość projektu 2.523.553,57 zł
wysokość wkładu Funduszy Europejskich : 1.054.372,50 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie