Środa, 17 czerwca 2026
Imieniny: Albert, Laura, Adolf
słonecznie
10°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie tematyczne „W dobrym klimacie”

„W dobrym klimacie” – spotkanie konsultacyjno-warsztatowe

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego na spotkanie tematyczne „W dobrym klimacie”. Jego celem jest tworzenie płaszczyzny współpracy głównych instytucji, organizacji i liderów działających na rzecz zdefiniowanych w LSR grup docelowych, w tym grup w niekorzystnej sytuacji, tj.:

  • dzieci i młodzież oraz seniorzy,
  • osoby poszukujące zatrudnienia,
  • osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie,
  • kobiety.

Termin: 8 września 2025 r. (poniedziałek), początek godz. 9.30

Miejsce: Restauracja STARY SPICHLERZ, ul. Powstańców Wielkopolskich 4, 89-100 Nakło nad Notecią

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

W programie spotkania:

  1. 1.     Prezentacja efektów dotychczasowych działań LGD

-      Krótkie podsumowanie projektów wspierających dzieci, młodzież oraz osoby starsze.
-      Wnioski z przeprowadzonych naborów i zrealizowanych projektów.

  1. 2.     Dyskusja: Potrzeby edukacyjne i kulturalne grup docelowych wskazanych w LSR

-      Aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, osób starszych, osób w trudnej sytuacji.
-      Działania edukacyjne i kulturalne, które warto rozwijać lokalnie.
-      Rola instytucji kultury i organizacji społecznych.

  1. 3.     Dyskusja: Aktywizacja społeczna i integracja międzypokoleniowa

-      Sposoby na zaangażowanie seniorów, rodziców i młodzież w życie społeczne.
-      Przykłady dobrych praktyk i inicjatyw międzypokoleniowych.
-      Rola liderów lokalnych i wolontariatu.

  1. 4.     Oferta w ramach LOWE (Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji)

-      Krótkie wprowadzenie o założeniach LOWE.
-      Dyskusja: Kierunki oferty edukacyjnej i rozwojowej dla osób poszukujących pracy, osób z niepełnosprawnością oraz kobiet (w tym powracających na rynek pracy).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 607 822 019 oraz mailowo: biuro@rlks.naklo.pl do dn. 05.09.2025 r.

Działanie „W dobrym klimacie” realizowane jest w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością. Spotkanie skierowane jest w szczególności do następujących grup odbiorców:

  • lokalni liderzy m.in. sołtysi, radni gmin, powiatów, województwa;
  • instytucje kulturalne i/lub edukacyjne mające siedzibę na obszarze powiatu nakielskiego m.in. biblioteki, domy kultury, szkoły, UTW;
  • lokalne organizacje pozarządowe (w szczególności skupiające młodzież i seniorów) m.in. KGW, OSP, kluby sportowe, inne organizacje;
  • instytucje działające na rzecz osób w niekorzystnej sytuacji społecznej m.in. OPS, parafie, WTZ, itp.

Pozostałe aktualności