„W dobrym klimacie” – spotkanie konsultacyjno-warsztatowe
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego na spotkanie tematyczne „W dobrym klimacie”. Jego celem jest tworzenie płaszczyzny współpracy głównych instytucji, organizacji i liderów działających na rzecz zdefiniowanych w LSR grup docelowych, w tym grup w niekorzystnej sytuacji, tj.:
Termin: 8 września 2025 r. (poniedziałek), początek godz. 9.30
Miejsce: Restauracja STARY SPICHLERZ, ul. Powstańców Wielkopolskich 4, 89-100 Nakło nad Notecią
Czas trwania: ok. 1,5 godz.
W programie spotkania:
- Krótkie podsumowanie projektów wspierających dzieci, młodzież oraz osoby starsze.
- Wnioski z przeprowadzonych naborów i zrealizowanych projektów.
- Aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, osób starszych, osób w trudnej sytuacji.
- Działania edukacyjne i kulturalne, które warto rozwijać lokalnie.
- Rola instytucji kultury i organizacji społecznych.
- Sposoby na zaangażowanie seniorów, rodziców i młodzież w życie społeczne.
- Przykłady dobrych praktyk i inicjatyw międzypokoleniowych.
- Rola liderów lokalnych i wolontariatu.
- Krótkie wprowadzenie o założeniach LOWE.
- Dyskusja: Kierunki oferty edukacyjnej i rozwojowej dla osób poszukujących pracy, osób z niepełnosprawnością oraz kobiet (w tym powracających na rynek pracy).
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 607 822 019 oraz mailowo: biuro@rlks.naklo.pl do dn. 05.09.2025 r.
Działanie „W dobrym klimacie” realizowane jest w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością. Spotkanie skierowane jest w szczególności do następujących grup odbiorców: