Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Zdalna XXXV sesja Rady Miejskiej

19 lipca 2021r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się w trybie zdalnym XXXV sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała obecnych w ratuszu Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, wiceprzewodniczącego Remigiusza Remigiusza Kasprzaka, obsługę informatyczną Urzędu i biura rady oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, pracowników ratusza i mieszkańców gminy.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Podczas sesji uczczono minutą ciszy pamięć Pani Wandy Szkulmowskiej, tegorocznej laureatki Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina.

Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres 26.06.2021 r. do 18.07.2021 r.

Ponadto radni podjęli uchwały:

  • w sprawie wyznaczenia na terenie Gminy Szubin linii komunikacyjnej o charakterze użyteczności publicznej w publicznym transporcie zbiorowym;
  • w sprawie w sprawie ustalenia cen i opłat dodatkowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Szubin;
  • w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego niestanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso;
  • w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy Szubin;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok.

W ramach wolnych głosów radna Stachowiak zapytała, czy w ramach trwającego Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 zostaną utworzone na terenie gminy Szubin dodatkowe mobilne punkty spisowe. Pozostając przy głosie radna poprosiła o informację dotyczącą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 26 sierpnia 2021 roku.

 

 

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności