19 lipca 2021r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się w trybie zdalnym XXXV sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała obecnych w ratuszu Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, wiceprzewodniczącego Remigiusza Remigiusza Kasprzaka, obsługę informatyczną Urzędu i biura rady oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, pracowników ratusza i mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Podczas sesji uczczono minutą ciszy pamięć Pani Wandy Szkulmowskiej, tegorocznej laureatki Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres 26.06.2021 r. do 18.07.2021 r.
Ponadto radni podjęli uchwały:
W ramach wolnych głosów radna Stachowiak zapytała, czy w ramach trwającego Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 zostaną utworzone na terenie gminy Szubin dodatkowe mobilne punkty spisowe. Pozostając przy głosie radna poprosiła o informację dotyczącą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 26 sierpnia 2021 roku.