25 czerwca o 10:05 urodził się IIia Labenskyi, synek Pani Marianny i Jaroslava z Wąsosza. Chłopiec przyszedł na świat w szubińskim szpitalu, waży 2.900 g i ma 52 cm. Państwo Labenskyi uciekli przed wojną w Ukrainie, od 9 marca br. przebywają na terenie gminy Szubin i są pod opieką Urzędu Miejskiego w Szubinie.
Życzenia dla noworodka złożył Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Burmistrza Wiolettą Borys-Stachowiak i Pełnomocnikiem ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Anną Wiśniewską.