Zapraszamy 11 lipca godz. 10.00 (sobota) na spacer nordic walking Szubin-Folusz-Szubin pt. „Oddech wśród pałuckich łąk” z przewodnictwem dr Ewy Krasickiej-Korczyńskiej. Zaplanowano poczęstunek inspirowany przyrodą. Obowiązują zapisy tel. 52 384 24 75. Zbiórka park przy placu Wolności. Trasa około 7 km. Projekt pn. „Aktywny turysta na pałuckich szlakach” finansowany ze środków Powiatu Nakielskiego.
Spacer nordic walking bierze udział w akcji pieczątek w PASZPORCIE TURYSTY, w którym można zdobyć 7 pieczątek potwierdzających udział. Akcja pieczątek zakończy się wręczeniem bezpłatnych butelek szklanych lub materiałowych toreb. Aby odebrać bezpłatną butelkę lub torbę trzeba uzyskać ponad połowę pieczątek, które będziemy stawiali podczas udziału w zaplanowanych spacerach nordic walking i spacerach historycznych. Paszporty do odbioru u koordynatora lub w muzeum.