Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Konferencja z Poseł Kozanecką

Dzisiaj został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy dla zadania na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zamość– IV etap. Kanalizacja zlokalizowana będzie w ciągu drogi powiatowej nr 1948C oraz w pasie dróg i działek gminnych. Zasięg realizacji wynosi łącznie 4150 m. Planuje się budowę kolektorów sanitarnych, rurociągów tłocznych, kanałów bocznych, 4 przepompowni sieciowych.

Gmina Szubin na realizację inwestycji pozyskała dofinansowanie z I i II naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę 4,8 mln zł. Posłanka Ewa Kozanecka przekazała Burmistrzowi Szubina Mariuszowi Piotrkowskiemu symboliczną promesę dla gminy w kwocie 2,3 mln zł.  Środki te są już do dyspozycji samorządu.

W spotkaniu z posłanką uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska, Wiceprzewodniczący Rady Robert Rynarzewski, Radna Teresa Stachowiak, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak oraz Sołtys Zamościa Andrzej Sobkowski. Rozmawiano o planach inwestycyjnych na kolejne lata oraz o możliwościach dofinansowań zadań ze środków finansowych rządu.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności