Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
To nasze Święta

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen miłości, uśmiechu i dobra. Placówka Wsparcia Dziennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie doczekawszy się swojej „bezpiecznej przystani” po raz pierwszy w nowej siedzibie "Winnica 15" obchodziła Wigilię.

Przygotowania do wieczoru wigilijnego trwały kilka  tygodni. Począwszy od dekoracji, ozdób świątecznych, inscenizacji na jasełka  oraz wyczerpujących prób. Dzieci wraz z wychowawcami samodzielnie przygotowały wigilijne potrawy, pod okiem kucharza Pana Szymona  Brukwickiego, który przeprowadził darmowe zajęcia kulinarne.

Na wieczór  wigilijny przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Szubina Pani Wioletta Borys-Stachowiak, Zastępca Dyrektora M-GOPS w Szubinie Pani Magdalena Jęziorowska,  Pełnomocnik do Spraw Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Uzależnień w Szubinie Pani Anna Wiśniewska oraz niezastąpieni wychowawcy placówki i pracownicy M-GOPS w Szubinie.

Po przywitaniu gości przez po Kierownika PWD w Szubinie Panią Marlenę Nowaczewską odbyły się jasełka wraz z kolędami i świątecznymi piosenkami. Występ dzieci bardzo podobał się gościom, na niektórych policzkach pojawiły się łzy wzruszenia.

Następnie ks. Jacek Pawelczyk poprowadził modlitwę oraz przeczytał fragment z Pisma Świętego o narodziach Jezusa według Ewangelii Św. Łukasza.

Po złożeniu życzeń odbyła się wieczerza wigilijna. Na stołach nie zabrakło pierogów, ryb, śledzi, klusek z makiem, ryb po grecku, barszczu z pasztecikiem, pierników. Przepyszny sernik i piernik upiekła mama naszego wychowanka Pani Danuta Kalinowska.

Dużą niespodzianką dla dzieci było pojawienie się  elfów wraz z Mikołajem, które przybyły z Zespołu Szkół im. Prof. E. Chroboczka  w Szubinie i obdarowały milusińskich prezentami. Młodzież zrezygnowała ze swoich prezentów na poczet przygotowania 40 paczek dla dzieci. Taka postawa altruistyczna zasługuje na duże uznanie. Pomysłodawcą akcji była Pani Agata Sitterlee.  

Pierwszy wieczór wigilijny na „Winnicy 15” był wyjątkowy, niepowtarzalny, pełen emocji i wzruszeń. Takie chwile przywracają wiarę w człowieka, dają nadzieję na lepsze jutro i utwierdzają w przekonaniu, że warto działać na rzecz innych osób. Na twarzach naszych wychowanków pojawił się uśmiech, a jak pisał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat”.

Do tekstu dołączone zostają 3 zdjęcia. Na pierwszym widoczne są dzieci wystawiające jasełka. Na kolejnym Mikołaj wraz z elfami. Na trzecim plan ogólny.

 

Galeria zdjęć

1pwd2022 2pwd2022 3pwd2022

Pozostałe aktualności