Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Świąteczna sesja Rady Miejskiej

16 grudnia 2022r. w  Szubińskim Domu Kultury odbyła się LIII świąteczna sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina – Wiolettę Borys – Stachowiak, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektora Wydziału Inwestycji – Marka Nowickiego, radnych, pracowników Urzędu, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres od 24.11.2022 r. do 15.12.2022 r.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

  • w sprawie nadania imienia boisku sportowemu w miejscowości Zamość, które otrzymało nazwę "Boisko Sportowe im. Jana Krzyżanowskiego w Zamościu",
  • w sprawie utworzenia linii autobusowych i wyrażenia zgody na zawarcie umowy z operatorem na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Szubin na 2023 rok,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.

W wolnych głosach radny Gajewski poprosił o interwencję w sprawie niszczenia ścieżki rowerowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie. Natomiast radny Pietrzycki zapytał, kiedy zostanie uruchomiona linia autobusowa na trasie Samoklęski Duże – Tur- Bydgoszcz oraz powiedział o powstałych trudnościach z podjazdem na drodze powiatowej z miejscowości Tur w kierunku Samoklęski Małe.

Na zakończenie Anna Kijowska podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 29 grudnia 2022 roku.

Pozostając przy głosie Przewodnicząca Rady wraz z Burmistrzem Szubina złożyli wszystkim mieszkańcom gminy Szubin najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności