Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie Burmistrza z sołtysami

22 sierpnia 2023r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie, odbyło się spotkanie z sołtysami gminy Szubin. Wszystkich przybyłych gości powitał Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Wiolettą Borys-Stachowiak oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską. W spotkaniu udział brali również pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie.

Głównym tematem spotkania był fundusz sołecki na 2024r. Rozmawiano o jego planowaniu i wydatkowaniu jak również możliwościach realizacji poszczególnych przedsięwzięć w danym sołectwie.

Wyodrębniona w budżecie pula środków stanowiąca fundusz sołecki, może być przeznaczona na realizację przedsięwzięć wskazanych i wybranych przez mieszkańców sołectw, jeżeli spełnione są łącznie trzy warunki: zgłoszone zadanie musi być zadaniem własnym gminy, musi sprzyjać poprawie warunków życia mieszkańców oraz być zgodne ze strategią rozwoju gminy Szubin.

W przyszłym roku sołectwa gminy Szubin będą miały do rozdysponowania 1.231.111.25zł. Kwota ta, w porównaniu z funduszem na rok 2023 jest większa o 101.168,50zł.

Na uwagę zasługuje fakt, na który zwrócił uwagę Burmistrz Mariusz Piotrkowski, iż fundusz sołecki sprzyja podejmowaniu wielu cennych inicjatyw na rzecz wspólnoty wiejskiej, dając możliwość rozwoju infrastruktury technicznej i społecznej. Ponad to, mieszkańcy decydując wspólnie na zebraniu wiejskim na co przeznaczone zostaną środki pochodzące z funduszu sołeckiego, mają znaczący wpływ na to co dzieje się w ich sołectwach.

W dalszej części spotkania rozmawiano o sprawach bieżących i problemach mieszkańców na obszarach wiejskich. Obecni na spotkaniu pracownicy Urzędu Miejskiego odpowiadali na pytania sołtysów, wyjaśniając możliwość realizacji określonych przedsięwzięć, które poszczególne sołectwa będą chciały zrealizować w przyszłym roku budżetowym.

Pozostałe aktualności