Sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
słonecznie
14°
A A A
Poprzednia Następna
Sportowe podsumowanie kwietnia

14 kwietnia na szubińskiej Wesółce zorganizowane zostały Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ludowych Zespołów Sportowych w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Szubina.

W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z: MLKS Nadwiślanin Chełmno, MKL Tlen Mogilno, UKS Czapla Białe Błota, LUKS Start NAKLO, UKS Wyspiański, KS LZS Kruszwica oraz UKB Szubin.

 Wyniki kształtowały się następująco:

 w kategorii  rocznika 2016 i młodszych – 400 m:

Chłopcy:

1. Szymon Dalke - UKB Szubin

2. Franciszek Kowalczyk - UKB Szubin

 

Dziewczęta:

1. Julia Stanna - KS LZS Kruszwica

2. Iga Jeleń - UKS Czapla Białe Błota

3. Jagoda Bogusz  - UKS Wyspiański

 

w kategorii rocznika 2015 – 400 m:

Chłopcy:

1. Eliasz Fanslau - LUKS Start Nakło

2. Jakub Skała - UKB Szubin

3. Wiktor Czarnecki - UKS Czapla Białe Błota

 

Dziewczęta:

1. Nadia Krawczak - KS LZS Kruszwica

2. Liliana Plocka - UKS Czapla Białe Błota

3. Maja Matuszak - UKS Czapla Białe Błota

 

w kategorii rocznika 2014 – 500 m:

Chłopcy:

1. Krzysztof Dolaciński - LUKS Start Nakło

2. Nikodem Domowicz - UKS Czapla Białe Błota

3. Olaf Krajewski - LUKS Start Nakło

 

Dziewczęta:

1. Wiktoria Trzcińska - MLKS Nadwiślanin Chełmno

2. Wiktoria Budzyńska - MKL Tlen Mogilno

3. Maria Nizioł - UKS Czapla Białe Błota

 

w kategorii rocznika 2013 – 800 m:

Chłopcy:

1. Fabian Sikorski - LUKS Start NAKLO

2. Jan Domieracki - MLKS Nadwiślanin Chełmno

3. Wojciech Niewinczany - UKS Wyspiański

 

Dziewczęta:

1. Nadia Wiśniewska - MLKS Nadwiślanin Chełmno

2. Julia Urbańska - MLKS Nadwiślanin Chełmno

3. Maja Pazderska - UKS Wyspiański

 

w kategorii rocznika 2012 – 1000 m:

Chłopcy:

1. Wojciech Starczewski - MLKS Nadwiślanin Chełmno

2. Kacper Waruszewski - UKS Czapla Białe Błota

3. Daniel Gross  - MLKS Nadwiślanin Chełmno

 

Dziewczęta:

1. Anastazja Szymańska - UKS Czapla Białe Błota

2. Anna Krygier - UKS Wyspiański

3. Olga Korczak - MLKS Nadwiślanin Chełmno

 

w kategorii rocznika 2011 – 1000 m:

Chłopcy:

1. Dominik Zawieja - LUKS Start Nakło

2. Kacper Bocheński  - MLKS Nadwiślanin Chełmno

3. Hubert Kamiński - UKS Czapla Białe Błota

 

Dziewczęta:

1. Antonina Bembnista - LUKS Start Nakło

2. Nicola Maciejewska  - LUKS Start Nakło

3. Klaudia Szymczak  - LUKS Start Nakło

 

w kategorii rocznika 2010 i 2009 – 1000 m:

Chłopcy:

1. Karol Kleist - UKS Czapla Białe Błota

2. Aleksander Rejment - UKB Szubin

3. Mikołaj Kosiński - MLKS Nadwiślanin Chełmno

 

Dziewczęta:

1.Emilia Michalak - MKL Tlen Mogilno

2. Aleksandra Pawlikowska - MLKS Nadwiślanin Chełmno

3. Aleksandra Kłosowska - UKS Czapla Białe Błota

 

w kategorii OPEN – 2000 m:

Mężczyźni:

1. Jan Starczewski - MLKS Nadwiślanin Chełmno

2. Wojciech Szymański - UKS Czapla Białe Błota

3. Sviatoslaw Kurylenko - UKS Czapla Białe Błota

 

Kobiety:

1. Weronika Kunicka - LUKS Start Nakło

2. Anna Winkowska - UKB Szubin

3. Weronika Gorzejewska - UKS Czapla Białe Błota

 W sobotę 20 kwietnia w Janowcu Wielkopolskim odbył się XXXIV Bieg im . Tomasza Hopfera.
Na starcie stanęło ponad 500 zawodników również spoza kraju.

W biegach dziecięcych i młodzieżowych miejsca na podium zajęli:
- I miejsce - Szymon Dalke na dystansie 150 m (rocznik 2020,2019,2018,2017),
- I miejsce - Klaudia Jasińska na dystansie 900 m (rocznik 2012/2011),
- II miejsce-  Natalia Pawlak na dystansie 900 m (młodziczki rocznik 2010/2009).

Wysokie miejsca zajęli również:
- IV miejsce - Zofia Krzywdzińska na dystansie 900 m (młodziczki rocznik 2010/2009),
- V miejsce-  Natalia Pudłowska na dystansie 900 m (rocznik 2012/2011),
- VII miejsce - Kaja Bojas na dystansie 150 m (rocznik 2020,2019,2018,2017),
- VII miejsce - Wiktoria Cichocka na dystansie 900 m (rocznik 2012/2011),
- X miejsce - Lena Boruch na dystansie 600 m (rocznik 2014/ 2013),
- X miejsce - Mikołaj Pacała na dystansie 600 m (rocznik 2014/ 2013),
- X miejsce Michał Jasiński na dystansie 900 m (rocznik 2012/2011),
- X miejsce Anastazja Kwiatkowska  na dystansie 900 m (rocznik 2012/2011).

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie wzięli także udział w Otwartych Mistrzostwach Kruszwicy, gdzie wywalczyli 15 medali - 13 w konkurencjach indywidualnych i 2 brązowe medale w biegach sztafetowych.

Zawodnicy zajęli następujące miejsca:
w roczniku 2015:
- I miejsce – Jakub Skała – skok w dal

- II miejsce – Jakub Skała – bieg na 200 m
- III miejsce - Maria Boruch – bieg na 400 m

w roczniku 2014:
- III miejsce - Lena Smolarz – bieg na  60 m
- II miejsce - Magdalena Orchowska – bieg na 200 m
- III miejsce - Mikołaj Pacała – bieg na 600 m

w roczniku 2013:
- III miejsce - Lena Perka -  60 m
- III miejsce - Marianna Socha – bieg na 200 m
- I miejsce - Lena Boruch – bieg na 60 m

w roczniku 2012:
- II miejsce - Cichocka Wiktoria – bieg na 200 m

w roczniku 2011:
- II miejsce - Kwiatkowska Anastazja - skok w dal
- I miejsce - Jasińska Klaudia – 600 m
 - III miejsce - Agata Zielke – bieg na 200 m

Poza wyżej wymienionymi osiągnięciami reprezentanci UKB Szubin zdobyli również:

- III miejsce - sztafeta 2011 - 4x 200m w składzie: Kwiatkowska, Jasińska , Zielke, Lubawy,
- III miejsce - sztafeta 2014 -  4x 200m w składzie: Trzebiatowska, Orchowska, Smolarz, Pacała.

 W kwietniu zorganizowano także przemarsz miłośników Nordic Walking i nie tylko z Szubina do Kowalewa pod nazwą „Nordic Walking po szubińsku”. Grupa około 60 osób zebrała się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szubinie skąd wyruszyła w 8 km trasę.

Ponadto w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbywały się zajęcia dla dzieci i dorosłych:

- rugby tag,

- nordic walking,

- tenis stołowy,

- różne gry i zabawy.

Galeria zdjęć

IMG_0239 IMG_0283 IMG_0285 IMG_0290 IMG_0291 IMG_0294 IMG_0296 Bez nazwy6 436199368_7419716661457345_990479877187900138_n 437934886_7419714741457537_4945232074555960445_n Bez nazwy5 IMG_0111 IMG_0113 IMG_0116 IMG_0236

Pozostałe aktualności