Rocznica stanu wojennego
13 grudnia 2022 r. obchodzimy 41. rocznicę stanu wojennego w Polsce. Także w Szubinie pamiętaliśmy o tym wydarzeniu i włączyliśmy się w działanie Instytutu Pamięci Narodowej. Od kilku lat instytut zachęca, aby upamiętnić wydarzenia z 1981 r. akcją "Zapal Światło Wolności", symbolizujące pamięć o ofiarach stanu wojennego i nasze przywiązanie do wolności.
Delegacja na czele z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim, Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską, Sekretarzem Gminy Renatą Kabullą i dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej dr Kamilą Czechowską zapaliła znicze pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych na Placu Kościelnym oraz pod tablicą pamięci ks. Jerzego Popiełuszki w Szubinie.