Środa, 24 czerwca 2026
Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
pochmurno
13°
A A A
Poprzednia Następna
Kolejne zdalne obrady

 25 maja br. o godz. 11:00 odbyła się XXXIII zdalna sesja rady.

W urzędzie obecni byli: Przewodnicząca Rady Anna Kijowska, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Wiceprzewodniczący Remigiusz Kasprzak, Skarbnik Gminy Wioletta Martek oraz obsługa informatyczna urzędu i pracownicy Referatu Organizacyjnego i Promocji.

Radni uczestniczyli w sesji zdalnie. Funkcję sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Przewodnicząca przedstawiła sprawozdanie z działań podjętych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach radnych. Następnie Burmistrz przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie od 29 kwietnia 2021 r. do 24 maja 2021 r.

Radni zapoznali się z analizą stanu gospodarki odpadami komunalnymi dla gminy za 2020 r., informacją dotyczącą wysokości umorzeń podatków za zeszły rok oraz oceną zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej.

Podczas zdalnych obrad podjęto następujące uchwały:

  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Pani Wandzie Szkulmowskiej
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Panu Andrzejowi Wronie
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Panu Franciszkowi Sobiechowskiemu
  • w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego za okres trzech miesięcy kalendarzowych poprzedzających dzień złożenia wniosku
  • w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Szubin na lata 2021-2025
  • w sprawie przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Rynarzewo – ul. Jagodowa
  • w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Szubinie o wartości przekraczającej 150.000 zł
  • w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów
  • w sprawie aktualizacji "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Szubin"
  • w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy
  • uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2021 rok.

Podjęto dyskusję w sprawie równania dróg gminnych, gazociągu i prac energetycznych w Zamościu oraz podziękowań dla osób zaangażowanych w zbiórkę charytatywną dla małej mieszkanki Szubina.  

Następna, uroczysta sesja została zaplanowana na 24 czerwca 2021 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej, podczas której wręczone zostaną Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina.

 

 

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności