25 maja br. o godz. 11:00 odbyła się XXXIII zdalna sesja rady.
W urzędzie obecni byli: Przewodnicząca Rady Anna Kijowska, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Wiceprzewodniczący Remigiusz Kasprzak, Skarbnik Gminy Wioletta Martek oraz obsługa informatyczna urzędu i pracownicy Referatu Organizacyjnego i Promocji.
Radni uczestniczyli w sesji zdalnie. Funkcję sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Przewodnicząca przedstawiła sprawozdanie z działań podjętych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach radnych. Następnie Burmistrz przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie od 29 kwietnia 2021 r. do 24 maja 2021 r.
Radni zapoznali się z analizą stanu gospodarki odpadami komunalnymi dla gminy za 2020 r., informacją dotyczącą wysokości umorzeń podatków za zeszły rok oraz oceną zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej.
Podczas zdalnych obrad podjęto następujące uchwały:
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Pani Wandzie Szkulmowskiej
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Panu Andrzejowi Wronie
- w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina Panu Franciszkowi Sobiechowskiemu
- w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego za okres trzech miesięcy kalendarzowych poprzedzających dzień złożenia wniosku
- w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Szubin na lata 2021-2025
- w sprawie przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Rynarzewo – ul. Jagodowa
- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Szubinie o wartości przekraczającej 150.000 zł
- w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów
- w sprawie aktualizacji "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Szubin"
- w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy
- uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2021 rok.
Podjęto dyskusję w sprawie równania dróg gminnych, gazociągu i prac energetycznych w Zamościu oraz podziękowań dla osób zaangażowanych w zbiórkę charytatywną dla małej mieszkanki Szubina.
Następna, uroczysta sesja została zaplanowana na 24 czerwca 2021 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej, podczas której wręczone zostaną Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina.