Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Obrady Rady

Pierwsze w tym roku obrady Rady Miejskiej w Szubinie odbyły się w formule zdalnej 27 stycznia 2022r. XLII sesję poprowadziła pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Obecni w ratuszu byli: Burmistrz Szubina – Mariusz Piotrkowski, Dyrektor Wydziału Finansowego i Budżetu Dominika Graba, Wiceprzewodniczący Rady Remigiusz Kasprzak, pracownicy urzędu obsługujący sesję rady.

Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o  podejmowanych działaniach w okresie miedzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach radnych.

Natomiast Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne ze swojej działalności w okresie od 30 grudnia 2021 roku do 26 stycznia 2022 roku.

Radni podjęli poniższe uchwały:

  • w sprawie przekazania petycji według właściwości,
  • w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Szubin, udostępnionych dla operatorów publicznego transportu zbiorowego i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,
  • w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz określenia zasad prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników na wyznaczonych miejscach,
  • w sprawie nadania nazwy rondu, położonemu w miejscowości Szubin, gm. Szubin. Jednogłośnie nadano nazwę Rondo Powstańca Wielkopolskiego Wincentego Dypczyńskiego,
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Tur, gm. Szubin,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.

Kolejna sesja planowana jest 3 marca 2022 roku.

Nagranie audiowizualne z sesji dostępne jest na stronie internetowej  www.bip.szubin.pl  

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności