Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Jasełka w przedszkolu nr 3

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.

Zaproszonych gości powitała Beata Bethke dyrektor przedszkola, a byli wśród nich: Mariusz Piotrkowski - Burmistrz Szubina, Wioletta Borys – Stachowiak - zastępca burmistrza oraz Alina Zdanowska - dyrektor Wydziału Finansów Oświaty.

O świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki”, które w środę 20 grudnia zaprezentowały swoje umiejętności. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły opowieść o narodzinach Jezusa, wprowadzając całą społeczność przedszkolną a także zaproszonych gości w świąteczny i magiczny czas. Nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, muzyczna oprawa, a także bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy oraz pastorałki. Za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Zwieńczeniem całego występu były życzenia świąteczne skierowane przez Panią dyrektor do dzieci i zgromadzonych gości. W przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy wspólnie zasiedli do pięknie przygotowanych wigilijnych stołów.

Dziękujemy Pani Jolancie Muzalewskiej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej Jasełek.

Materiał: Grupa Stokrotki i Muchomorki Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie.

 

Galeria zdjęć

385529693_6928753933859432_1379468913176864068_n 385538329_7121909751199360_7391210180863167486_n 411058420_356468913700967_2693819684257728522_n (1)

Pozostałe aktualności