Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
25°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie z mieszkańcami Zalesia

19 lipca Burmistrz Szubina spotkał się z mieszkańcami sołectwa Zalesie. Obecna była również zastępca burmistrza. Mieszkańców oraz przybyłych gości przywitał sołtys sołectwa Pan Radosław Borowiak.

Rozmawiano o planach i wydatkach z funduszu sołeckiego na 2024 rok, planach zagospodarowania w strefie inwestycyjnej w Kowalewie, pozyskiwaniu dotacji zewnętrznych, poprawie nawierzchni dróg gminnych oraz oświetleniu ulicznym.

Sołtys przypomniał o interwencji w sprawie utworzenia przejścia dla pieszych (koło przystanku) przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką.

Mieszkańcy wnioskowali o zwiększenie pojemności pojemników na odpady komunalne, pytano o wykup działek agencyjnych na terenie sołectwa czy budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej do boiska sportowego.

Pozostałe aktualności