Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
25°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie w Mąkoszynie

26 lipca  br.  odbyło się spotkanie mieszkańców Makoszyna i Jeziorowa z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim. Na zebraniu obecna była również Zastępca Burmistrza – Wioletta Borys Stachowiak. Spotkanie otworzył sołtys sołectwa Pan Krzysztof Pietrykowski, który serdecznie przywitał mieszkańców oraz przybyłych gości.

Podczas spotkania Burmistrz przedstawił aktualną sytuację finansową gminy. Poinformował, że w ramach oszczędności na terenie gminy Szubin zostało wyłączane częściowo oświetlenie uliczne. Przedstawił także plany inwestycyjne związane z uzbrojeniem terenu strefy ekonomicznej z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Tematem przewodnim zebrania było zaplanowanie w budżecie budowy drogi łączącej Mąkoszyn z Jeziorowem. Wieloletni mieszkańcy wsi podkreślili problemy związane z użytkowaniem tej drogi szczególnie w okresie letnim, gdzie natężenie ruchu jest większe.

Następnie mieszkańcy zgłaszali bieżące problemy związane z zamontowaniem dodatkowych lamp na terenie sołectwa, a także rozważenia zmniejszenia kursów przejazdów PKS z uwagi na znikomą ilość osób korzystających z tej usługi.

Wyrazili również niezadowolenie z  powodu nieprzestrzegania przez użytkowników drogi prawa drogowego i poruszania się po niej z nadmierną prędkością. Zaproponowali zamontowanie progów zwalniających.  

Na koniec mieszkańcy podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej położonej w Mąkoszynie. Większością głosów zaproponowano nazwę – Świerkowa.

Galeria zdjęć

IMG_20230726_180657 IMG_20230726_180724 IMG_20230726_181847 IMG_20230726_180701 IMG_20230726_190551 IMG_20230726_181829

Pozostałe aktualności