Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
20°
A A A
Poprzednia Następna
Ostatnia sesja Rady Miejskiej w tym roku

29 grudnia 2022 r. w  Szubińskim Domu Kultury w Szubinie odbyła się ostatnia w tym roku LIV sesja Rady Miejskiej w Szubinie podczas której m.in. zostały podjęte uchwały dotyczące budżetu na nadchodzący rok.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała: Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Sekretarz Gminy Szubin – Renatę Kabullę, dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych, sołtysa Zamościa, przybyłych gości i wszystkich zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.

Podczas sesji Przewodnicząca Rady przedstawiła krótką informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski odczytał sprawozdanie z działalności między sesjami.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

  • w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Szubin;
  • w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2023 rok;
  • w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Miejskiej w Szubinie na 2023 rok;
  • w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Szubinie na 2023 rok;
  • w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Szubinie na 2023 rok;
  • w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Szubinie na 2023 rok;
  • w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na lata 2023-2025;
  • w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Szubina, która została uznana za bezzasadną;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w Żłobku „Kubuś Puchatek” w Szubinie;
  • w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
  • w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Małe Rudy, gm. Szubin (Piękna, Spacerowa);
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Skórzewo, gm. Szubin (Szafirowa);
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Stanisławka, gm. Szubin (Sarnia);
  • w sprawie nadania nazwy drodze publicznej, położonej w miejscowości Szubin i Szubin-Wieś, gm. Szubin (Sielska);
  • w sprawie nadania nazw drodze wewnętrznej i drogom publicznym, położonym w miejscowości Wolwark, gm. Szubin (Jaśminowa, Makowa, Kukurydziana, Kasztanowa);
  • zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.

Podczas sesji radni podjęli dyskusję dotyczącą jakości sportu w gminie Szubin i braku Gminnego Koordynatora Sportu oraz zwrócili uwagę na propozycje nazw ulic zgłaszanych przez Rady Sołeckie.

Przewodnicząca Rady poinformowała, że kolejna sesja planowana jest 25 stycznia 2023 roku.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady wraz z Burmistrzem Szubina życzyli mieszkańcom gminy wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2023 roku.

 

 

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności