Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
16°
A A A
Poprzednia Następna
Dyskutowano podczas II sesji Rady Miejskiej

29 maja 2024 r. w III budynku Urzędu Miejskiego w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 34 odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Szubinie, podczas której radni poruszyli szereg istotnych kwestii dotyczących rozwoju miasta i gminy Szubin.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady, która przywitała wszystkich zgromadzonych w ratuszu radnych, zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy.

Jednym z głównych tematów dyskusji było podwyższenie wynagrodzenia dla Burmistrza Szubina, co wywołało ożywioną debatę wśród zgromadzonych. W związku z tym poruszono kweste budżetu gminy, zadłużenia i planów podwyżek dla urzędników, pracowników jednostek kultury oraz pomocy społecznej.

Radni szczególną uwagę poświęcili także usprawnieniu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zgłoszono propozycje większego finansowania tych organizacji oraz lokalnych klubów sportowych, co ma na celu wzmocnienie społecznych inicjatyw i aktywności sportowej w regionie. Szeroko dyskutowano na temat Ludowego Klubu Spotrowego Szubinianka SISU oraz nad organizacją pracy na stadionie miejskim w Szubinie.

Sesja objęła także problem aktów wandalizmu oraz słabego monitoringu w mieście. Podkreślono potrzebę wzmocnienia systemów nadzoru, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo, wspomniano o złym stanie boiska sportowego w Wąsoszu oraz propozycji wprowadzenia opłat za parking przy kąpielisku.

Podjęto także dyskusję w sprawie planów budowy elektrowni wiatrowych w północnej części gminy, co budzi negatywne opinie wśród mieszkańców gminy i stawia Wysoką Radę przed trudnymi decyzjami w przyszłości przy podejmowaniu uchwał w tym zakresie.

Radni nie zapomnieli o sprawach remontowych, porządkowych i organizacyjnych m.in. związanych z tegorocznymi obchodami "Dni Szubina".  Sesja zakończyła się propozycjami usprawnienia tych obszarów, aby zapewnić harmonijny rozwój miasta i gminy Szubin, natomiast za bardzo dobrą promocję święta naszego miasta radni serdecznie podziękowali.

Podczas sesji podjęto poniższe uchwały:

  • w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Szubina,
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Panu Piotrowi Bembenkowi),
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Panu Markowi Nikodemowi),
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina (Pani Krystynie Piątek),
  • w sprawie uchwalenia Statutu Osiedla Leśnego,
  • w sprawie przyjęcia regulaminu korzystania z terenu rekreacyjnego przy Stadionie Miejskim w Szubinie tj. urządzeń sportowo - rekreacyjnych oraz siłowni plenerowej (działka 1783/3),
  • w sprawie pomników przyrody na terenie miasta i gminy Szubin,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2024 rok.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 27 czerwca 2024 roku.

Transmisja z obrad sesji Rady Miejskie dostępna jest na stronie internetowej www.szubin.pl w zakładce RADA MIEJSKA.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności