Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
16°
A A A
Poprzednia Następna
Festyn Aktywni Razem 2022 Festyn Aktywni Razem 2022

Na podsumowanie dwóch lat działalności Klubów „Aktywni Razem” w Rynarzewie i Zamościu 11 września 2022 r. zorganizowany został festyn. Współpracy przy kilkugodzinnym spotkaniu integracyjnym podjęła się Gmina Szubin, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, KGW Rynarzewo i Szkoła Podstawa w Rynarzewie wraz z Radą Rodziców. Partnerami wydarzenia były Podmioty Ekonomii Społecznej Akademia Umiejętności, WTZ „Pelikan” Szubin oraz OSP Rynarzewo.

Tego niedzielnego popołudnia dziedziniec szkoły wyjątkowo wypełnił gwar dzieci i towarzyszących im osób dorosłych. Okazją były dwa lata funkcjonowania Klubów powołanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Spotkanie umożliwiło prezentacje prac powstałych w Klubach. Pod namiotem OPS wystawiono m.in. efekty działań programu ekologicznego, rozwoju motoryki małej, antydepresyjnego. Najmłodszym proponowano makijaże dziecięce. WTZ „Pelikan” Szubin wystawiał prace podopiecznych oraz udzielał informacji o swojej działalności. Ponadto przygotowano minigalerie pokazujące działalność osób aktywnych twórczo. Artyści Natalia Jelińska i Maciej Jeliński wystawiali obrazy, Pani Teresa Robótka rękodzieło wykonane z papierowej wikliny, a Pani Katarzyna Oszust prace fotograficzne.

W części gastronomicznej prowadzono degustacje potraw pałuckich przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rynarzewie. Rada Rodziców zadbała o desery i tradycyjne ziemniaki na ciepło w łupinach.

Ponieważ nazwa „Aktywni Razem” zobowiązuje, czas wydarzenia wypełniały konkursy sportowe, plastyczne i rękodzielnicze. Dla uczestników Klubów Akademia Umiejętności przygotowała singlowy turniej w tenisa. Szkoła zaprosiła do udziału w zmaganiach familijnych: plastycznym i sportowych. Najmłodsi mogli samodzielnie sprawdzić poziom trudności zadań stawianych podopiecznym Klubów podczas konkursów prowadzonych przez Opiekunów Klubów. Wyjątkową atrakcję tego dnia stanowiła gra terenowa przygotowana przez reaktywującą się w szkole drużynę harcerską.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację spotkania serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Dzieci wykonują zadanie przy stoliku. Pomagają im seniorki i opiekun. W tle namioty. Osoby stoją pod namiotem wystawienniczym. Prezentują własnoręcznie wykonane przedmioty artystyczne. Dzieci przy stoisku malowania twarzy. Towarzyszą im osoby dorosłe. W tle dmuchańce. Na boisku grupa seniorów skupiona wokół trenera. Dzieci skupione przy malowaniu prac plastycznych. Wokół dużo dorosłych. Dzieci i młodzież skupiona przy stoisku harcerskim. W tle widoczne namioty. Namiot przygotowany przez KGW Rynarzewo. Kobieta przygotowuje poczęstunek. Grupa osób rozmawiających ze sobą. W tle namiot i dmuchańce. Stoisko KGW Rynarzewo. Kobieta wskazuje na ciasta. Uśmiechnięci ludzie przy grillu. Uśmiechnięte kobiety pod namiotem z ciastami. Kolejne stoisko przygotowane przez Radę Rodziców. Harcerki przy swoim stoisku. Dzieci na dmuchańcach. Działania kreatywne dla dzieci. Grupa seniorów. Prowadzący na scenie. Dzieci wykonują bransoletki. Towarzyszą im dorośli. W tle namioty. Trenerzy wręczają wyróżnienie seniorowi. Osoby rozmawiają pod namiotem. Na pierwszym planie widoczne własnoręcznie wykonane przedmioty.

Pozostałe aktualności