Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Gminne eliminacje OTWP Szubin 2022 za nami Gminne eliminacje OTWP Szubin 2022 za nami

W piątek 14 października 2022 roku w murach szubińskiego muzeum odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W trzech grupach wiekowych do turnieju przystąpili druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Szubin. Przewodniczącym jury był mł. kpt. Mieszko Błasiak naczelnik Wydziału Operacyjno – Kontrolno - Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Po części pisemnej i ustnej jury konkursu ogłosiło wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

Grupa I Szkoła Podstawowa ( klasy I-IV ):
1 miejsce – Adam Stuba ( OSP Szubin )

Grupa II Szkoła Podstawowa ( klasy V-VIII ) :
1 miejsce – Wojciech Mańkowski ( OSP Słonawy )

Grupa III Szkoły Ponadpodstawowe:
1 miejsce – Weronika Gelert ( OSP Szubin )
2 miejsce – Tymon Kubiak ( OSP Szubin )
3 miejsce – Laura Smolińska ( OSP Szubin )

Gminę Szubin na szczeblu powiatowym w dniu 19 listopada 2022 roku reprezentować będą: Adam Stuba, Wojciech Mańkowski, Weronika Gelert. Fundatorami nagród i upominków dla uczestników OTWP były: Nadleśnictwo Szubin, Bank Spółdzielczy w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Laureatom szczebla gminnego serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na etapie powiatowy w Nakle nad Notecią. Organizatorem eliminacji gminnych OTWP 2022 był Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szubinie.


Tekst: Prezes Zarządu M-G OSP Piotr S. Adamczewski

Więcej zdjęć TUTAJ

Galeria zdjęć

1070 1028 1052 1099

Pozostałe aktualności