Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
23°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie sołeckie w Dąbrówce Słupskiej

W piątek 31 marca  br. w świetlicy wiejskiej w Dąbrówce Słupskiej z inicjatywy sołtysa odbyło się zebranie sołeckie.   

Przewodniczący spotkania Pan sołtys Tadeusz Ciesielski przywitał zaproszonych gości: przybyłych mieszkańców sołectwa, Burmistrza Szubina, pracowników Urzędu oraz prasę.

Podczas spotkania mieszkańcy przedstawili problemy z jakimi boryka się wieś. Wspomniano między innymi o braku oświetlenia ulicznego, czy  chodnika przy ulicy w kierunku przystanku autobusowego. Rozmawiano o równaniu dróg gruntowych, braku przejścia dla pieszych oraz przywrócenia znaku ograniczenia tonażu na drodze w kierunku Królikowa. Dyskutowano także w tematach podwyższenia opłat za wynajem świetlic wiejskich, wzrostu podatków i opłat w gminie Szubin.

Burmistrz Mariusz Piotrkowski poinformował mieszkańców o obecnie realizowanych i planowanych inwestycjach w gminie Szubin istotnych z punktu widzenia mieszkańców oraz zwrócił uwagę na usprawnienie segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy w celu uniknięcia znacznych podwyżek cen  za ich odbiór.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności