- Gmina Szubin
- Mieszkaniec
- Turysta
- Środowisko
- Nieruchomości
- Mapa Gminy
- Kontakt
30.09.2023 sobota
godz. 12.00 - 14.30
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję stworzyć filmową etiudę, którą wyświetlimy w sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury.
Kuratorki warsztatów, australijska artystka-edukatorka Alberina Viegas i artystka multimedialna Daria Muss zwrócą się do warsztatowiczów z prośbą o nagranie ulubionych, ciekawych i inspirujących dla młodych ludzi przestrzeni miejskich. Zebrane obrazy, ale i dźwięki czy materiały z mediów społecznościowych posłużą jako wyjściowa forma do pracy nad wspólnym filmem.
Viegas i Muss to duet działający w Bydgoszczy. Ich działalność artystyczna opiera się na konwersacjach i badaniu tematu liminalności poprzez różne geografie, historie, języki i ustawienia społeczne; poprzez generacje, nauczania i zainteresowania artystyczne.
Zajęcia są skierowane do młodzieży w wieku 12-18 lat.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia chęci udziału prosimy przesyłać na adres: info@wetmusic.pl
godz. 19.00
Recital Miłosza Pękali “8 Utworów w Różnych Tempach” repertuarowo oscyluje wokół solowej płyty artysty na instrumenty perkusyjne i elektroniczne (m.in. gameboye) pod tym samym tytułem. Album pokazuje inną muzyczną twarz Pękali - bliższą muzyce popularnej, ale widzianej jego oczami. Kompozycje wykonywane przez niego stylistycznie są trudne do zaszufladkowania, ale energia w nich zawarta i ich brzmieniowa i wykonawcza jakość stanowią wartość samą w sobie. Idiom gier komputerowych (estetyka - 8-bit, syntezatory) i wibrafon (jego główny instrument) są elementami konstytuującymi Miłosza Pękalę jako muzyka.
Miłosz Pękala jest absolwentem klasy perkusji Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował także w The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze.
W swoim dorobku ma trzy albumy solowe. Obecnie, Miłosz Pękala pracuje na stanowisku profesora w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, sprawuje kierownictwo artystyczne nad projektem Hob-beats Percussion Group, współtworzy grupy Mitch&Mitch, Pękala Kordylasińska Pękala, MIR, Chain Ensemble, a także bierze udział w wielu krajowych i międzynarodowych wydarzeniach artystycznych.
godz. 20.30
Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej producenckiej EP Flądra na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts - bez użycia samplera, ale za to z całym zespołem. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.
W lipcu 2022, nakładem Coastline Northern Cuts, ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu Klawo. W dużej mierze instrumentalne kompozycje Klawo czerpią inspirację z różnych stylów muzycznych, w tym funku, psychodelii, hip hopu, jazzu i afrobeatu, ze sporą dozą miejsca na improwizację.
Zespół tworzą: Konstanty Kostka - klawisze, perkusjonalia, wokal | Jakub Krzanowski - perkusja | Malina Midera - klawisze, perkusjonalia, wokal | Tomasz Rafalski - klawisze, perkusjonalia | Alicja Sobstyl - flet, wokal | Artur Szalsza - bas, gitara | Karol Tchórz - trąbka
Skrócony program na pozostałe dni:
godz. 16.00 - Film - efekt warsztatów z młodzieżą
godz. 18.00 - „Chór ciepłowników” reż. Nadia Parfan, Ukraina, 2019
Wydarzenie jest częścią Fonomo Music & Film Festival, Pomorze i Kujawy.
Pełen program festiwalu: www.fomnomo.pl
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Współorganizator: Szubiński Dom Kultury
Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
„Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020”
Partnerzy: Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin :Szubiniacy”