Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Żegnamy Antoniego Zbyluta

Antoni Jan Zbylut urodził się 6 września 1951 roku w Żninie. Był Absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W swojej karierze zawodowej przez wiele lat zajmował stanowiska zarządcze w przedsiębiorstwach produkcyjnych i ochronie zdrowia. Zasiadał w Radzie Powiatu Nakielskiego od samego początku powstania samorządu powiatowego. Był członkiem Rady w: 

  • I kadencji, trwającej w latach 1998 - 2002, 
  • II kadencji, trwającej w latach 2002 – 2006,
  • III kadencji, trwającej w latach 2006 – 2010,
  • IV kadencji, trwającej w latach 2010 – 2014
  • oraz VI, obecnie trwającej kadencji. 

W latach 2010-2014 był członkiem Zarządu Powiatu Nakielskiego. W trakcie I kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Obywateli, a w obecnej, od 2018 roku Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Ponadto był członkiem Komisji Rewizyjnej w II kadencji, członkiem Komisji Rewizyjnej w III kadencji oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów IV kadencji.

Aktywnie działał na rzecz powiatowej wspólnoty. Odważnie i skutecznie zabiegał o sprawy mieszkańców Gminy Szubin.

materiał: www.powiat-nakielski.pl

Pozostałe aktualności