21 kwietnia 2022 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca serdecznie przywitała radnych, Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Wiolettę Borys - Stachowiak, Skarbnik Gminy Szubin Wiolettę Martek, dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych oraz zgromadzonych przed komputerami mieszkańców gminy.
Następnie Burmistrz Szubina wraz z Przewodniczącą Rady oraz radnymi złożyli serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę Prezesowi Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który zdecydował się przejść na emeryturę. Po czym głos zabrał Krzysztof Badura, który podziękował za pamięć i pokrótce streścił swoją trzydziestoletnią pracę na rzecz samorządu i przedsiębiorstwa, biorąc czynny udział w jego rozwoju. Wypowiedzi dostępne są w nagraniu audiowizualnym http://www.bip.szubin.pl/?cid=824&bip_id=21532.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.
W dalszej części posiedzenia Przewodnicząca obrad przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych za okres od 28.03.2022 r. do 20.04.2022 r.
Natomiast Burmistrz przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego, które zostało przyjęte bez uwag.
Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:
- w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie i nadania jej statutu;
- w sprawie przyjęcia Programu osłonowego ”Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 w gminie Szubin;
- w sprawie przyjęcia Regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim;
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Szubin, gm. Szubin. Powyższej drodze nadano nazwę Ratuszowa;
- w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w drodze umowy darowizny oświetlenia ulicznego;
- w sprawie uchylenia w części uchwały nr XXXIX/349/21 Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 25 listopada 2021r., w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych położonych na terenie miasta i gminy Szubin na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu;
- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między ulicą Nakielską, a ulicą Wiejską w Szubinie, gmina Szubin;
- w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących inwestycje początkowe;
- zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok.
W ramach wolnych głosów radny Danielewski podziękował prezesowi KPWiK za zrealizowane inwestycje wodociągowe w Kowalewie.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 26 maja 2022 roku.