19 lipca 2021r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się w trybie zdalnym XXXV sesja Rady Miejskiej w Szubinie.
Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.
Przewodnicząca przywitała obecnych w ratuszu Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, wiceprzewodniczącego Remigiusza Remigiusza Kasprzaka, obsługę informatyczną Urzędu i biura rady oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, pracowników ratusza i mieszkańców gminy.
Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.
Podczas sesji uczczono minutą ciszy pamięć Pani Wandy Szkulmowskiej, tegorocznej laureatki Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina.
Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności za okres 26.06.2021 r. do 18.07.2021 r.
Ponadto radni podjęli uchwały:
- w sprawie wyznaczenia na terenie Gminy Szubin linii komunikacyjnej o charakterze użyteczności publicznej w publicznym transporcie zbiorowym;
- w sprawie w sprawie ustalenia cen i opłat dodatkowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Szubin;
- w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego niestanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso;
- w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok.
W ramach wolnych głosów radna Stachowiak zapytała, czy w ramach trwającego Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 zostaną utworzone na terenie gminy Szubin dodatkowe mobilne punkty spisowe. Pozostając przy głosie radna poprosiła o informację dotyczącą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 26 sierpnia 2021 roku.