Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.
Zaproszonych gości powitała Beata Bethke dyrektor przedszkola, a byli wśród nich: Mariusz Piotrkowski - Burmistrz Szubina, Wioletta Borys – Stachowiak - zastępca burmistrza oraz Alina Zdanowska - dyrektor Wydziału Finansów Oświaty.
O świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki”, które w środę 20 grudnia zaprezentowały swoje umiejętności. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły opowieść o narodzinach Jezusa, wprowadzając całą społeczność przedszkolną a także zaproszonych gości w świąteczny i magiczny czas. Nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, muzyczna oprawa, a także bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy oraz pastorałki. Za swój występ otrzymali gromkie brawa.
Zwieńczeniem całego występu były życzenia świąteczne skierowane przez Panią dyrektor do dzieci i zgromadzonych gości. W przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy wspólnie zasiedli do pięknie przygotowanych wigilijnych stołów.
Dziękujemy Pani Jolancie Muzalewskiej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej Jasełek.
Materiał: Grupa Stokrotki i Muchomorki Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie.