Goście z Normandii
Wczoraj tj. 15 marca br. w szubińskim ratuszu gościliśmy Caroline i Geraldine z Saint-Lô w Normandii, które w ramach programu Erazmus przyjechały na obserwacje systemu edukacji polskiej i nawiązania współpracy z instytucjami i firmami na wymianę młodzieży. Program pn.” Normandia kontra Europa” realizuje I Liceum Ogólnopolskiego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie. Panie odwiedziły lokalną firmę Komes, spotkały się z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim oraz jego Zastępcą Wiolettą Borys-Stachowiak. Zwiedziły również Szubiński Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej. Podczas rozmowy w ratuszu Panie zainteresowały się architektonicznym i mieszkaniowym rozwojem gminy, branżami przemysłowymi w okolicy oraz atrakcjami turystycznymi.