Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
24°
A A A
Poprzednia Następna
Wyprzedaż węgla

Szanowni Mieszkańcy,

Przypominamy, że trwa wyprzedaż węgla rządowego.
Cena zakupu 1 tony węgla wynosi 1550 zł.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania zapasów surowca w gminnych zasobach, jednak nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2023 r.
Jednocześnie informujemy, że na składach pozostał tylko orzech.

Natomiast do 31 lipca 2023 r. należy uiścić opłatę za węgiel oraz odebrać go ze składu.

Oprócz wydłużenia okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla nowelizacja założyła:

  • brak limitu ilościowego – niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości przewidzianej ustawą będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń,
  • węgiel dla mieszkańców innych gmin – możliwy będzie zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego i posiadają stosowne zaświadczenie ze swojej gminy.

Przypominamy, że osoby które złożą wniosek będą informowane pisemnie przez pracowników tut. Urzędu o przyznaniu uprawnienia do zakupu.

Po otrzymaniu pisma osoba uprawniona będzie musiała wpłacić należną kwotę
na konto Urzędu Miejskiego w Szubinie w 

Banku nr konta 73816400010000050520000024
z podaniem  imienia i nazwiska osoby uprawnionej,
a w tytule przelewu/wpłaty należy wpisać „zakup preferencyjny węgla”
oraz podać numer otrzymanej informacji.

Następnie z potwierdzeniem wpłaty należy zgłosić się do biura nr 51 lub 53 w tut. Urzędzie w celu uzyskania dokumentu wydania paliwa stałego.

Kolejnym krokiem będzie telefoniczne lub osobiste ustalenie odbioru węgla z wybranym składem.

  • Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” (GS), ul. Jana Pawła II 21 w Szubinie,
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gut-Pol Leszek Gutkowski, ul. Rynek 11
    w Rynarzewie,
  • JK-KRAJNA SP. Z O.O. – ul. Dworcowa (skład węgla na dworcu PKP) w Szubinie.

Pozostałe aktualności