Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
24°
A A A
Poprzednia Następna
Sesja budżetowa

30 grudnia 2021r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13, odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Robert Rynarzewski.

Przewodnicząca przywitała Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę – Wiolettę Borys-Stachowiak, Skarbnika Gminy Szubin – Wiolettę Martek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Renatę Michalak oraz pracowników ratusza wraz z obsługę informatyczną.

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne ze swojej działalności w okresie od 14 grudnia 2021 roku do 29 grudnia 2021 roku.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

  • w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Szubin (obowiązuje od 1.01.2022r.)
  •  w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok
  • w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Miejskiej w Szubinie na 2022 rok
  • w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Szubinie na 2022 rok
  • w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Szubinie na 2022 rok
  • w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Szubinie na 2022 rok
  • w sprawie przyjęcia Gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie dla gminy Szubin na lata 2022-2025
  • w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Szubin na 2022 rok
  • w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w części miejscowości Nowy Świat, obręb Kowalewo
  • w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową Gminy Szubin (obowiązuje do 31.12.2021 r.)
  • w sprawie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok

Radny Artur Michalak w imieniu Klubu Wspólna Gmina Szubin oraz radny Remigiusz Kasprzak wypowiedzieli się w sprawie projektu budżetu na 2022 rok.

W wolnych głosach radny Marek Gajewski podjął temat skrzyżowania dróg ul. Nakielskiej z Sędziwoja Pałuki i Kościuszki. Radna Teresa Stachowiak poruszyła temat dotyczący odśnieżenia odcinka ul. Polnej w Zamościu, radny Roman Danielewski wypowiedział się w sprawie raportu oddziaływania na środowisko w Kowalewie, radny Stanisław Wypych podziękował za doświetlenie dwóch przejść dla pieszych w Szubinie, radny Berka odniósł się do wypowiedzi radnego Synakiewicza w lokalnej prasie w sprawie zdalnej obecności radnych na posiedzeniach komisji.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest 27 stycznia 2022 roku. Pozostając przy głosie Anna Kijowska złożyła wszystkim mieszkańcom gminy Szubin życzenia z okazji nadchodzącego Nowego-2022 roku.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności