Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
25°
A A A
Poprzednia Następna
Święto Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska
Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski
Prezes Bractwa Strzeleckiego Andrzej Kokociński
zapraszają 15 sierpnia 2020 r. na uroczystość
Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej


PROGRAM
godz. 11.30 Kościół pw. św. Andrzeja Boboli
- Msza św. w intencji poległych w wojnie polsko-bolszewickiej
godz. 12.30 Plac Wolności
- Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej


Wydarzenia towarzyszące w dniu 15 sierpnia:
- Lasek Wesółka, godz. 10.00, XX Strzelanie z okazji ,,Cudu nad Wisłą'' dla upamiętnienia zwycięstwa Polski nad Rosją Sowiecką w 1920 r.
- Rynek, wystawa plenerowa Muzeum Ziemi Szubińskiej


Organizatorzy:
Bractwo Strzeleckie w Szubinie, Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, Urząd Miejski w Szubinie, Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka

W związku z panującą pandemią organizatorzy proszą o zachowanie reżimu sanitarnego i stosowanie się do obowiązujących wytycznych i zaleceń (m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa, konieczność zachowania odstępu).

Pozostałe aktualności