Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie dotyczące promocji sztuki ludowej Pałuk

Małgorzata Kranc-Rybczyńska dyrektor Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz Alina Gordon dyrektor Szubińskiego Domu Kultury w Szubinie, zapraszają twórców, dyrektorów placówek kultury, nauczycieli, instruktorów, etnografów na spotkanie dotyczące sztuki ludowej Pałuk. Celem wydarzenia jest wspólne zastanowienie się nad sposobem promocji i upowszechniania sztuki pałuckiej, oraz integracja środowisk kulturotwórczych naszego regionu.

Wiele placówek kultury na terenie Pałuk od lat popularyzują wiedzę o tym regionie poprzez warsztaty, lekcje oraz konkursy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednak od kilku lat obserwujemy spadek zainteresowania kulturą pałucką, zmieniające się wzory haftu oraz zdobnictwa, które często odbiegają od tradycyjnych form, przekazywanych od pokoleń na terenie Pałuk. Podczas spotkania pragniemy zachęcić Państwa do dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie udostępniania i przekazywania wiedzy o Pałukach.

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2022 roku o godzinie 11.00 w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w Szubinie.

Pozostałe aktualności