
W imieniu Stowarzyszenia Seniorów Gminy Szubin, Szubiński Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Muzyczne spotkania seniorów”. Odbędzie się ono 29 września o godz. 14.30 w Szubińskim Domu Kultury.
Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego wybierzemy się w niezwykłą podróż po Polsce, wzdłuż koryta najdłuższej naszej rzeki Wisły. Zatrzymamy się w poszczególnych regionach naszego kraju, aby poznać tradycje góralskie, kurpiowskie, kujawskie czy pomorskie, usłyszymy nasze tańce ludowe i narodowe, jak kujawiak, obertas, polonez czy mazur. Całej wyprawie krajoznawczej towarzyszyć będzie znana wszystkim piosenka: „Płynie Wisła płynie”. Ruszajmy zatem w podróż od podnóża gór aż do morza.
Wystąpią dla nas artyści z Filharmonii Pomorskiej:
- Justyna Droszcz sopran
- Jarosław Górny klarnet
- Adam Pilarski fortepian
- Monika Dudek prelekcja
Zadanie sfinansowane ze środków Powiatu Nakielskiego.