Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Muzyczne spotkania seniorów: „Płynie Wisła płynie”

W imieniu Stowarzyszenia Seniorów Gminy Szubin, Szubiński Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Muzyczne spotkania seniorów”. Odbędzie się ono 29 września o godz. 14.30 w Szubińskim Domu Kultury.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego wybierzemy się w niezwykłą podróż po Polsce, wzdłuż koryta najdłuższej naszej rzeki Wisły. Zatrzymamy się w poszczególnych regionach naszego kraju, aby poznać tradycje góralskie, kurpiowskie, kujawskie czy pomorskie, usłyszymy nasze tańce ludowe i narodowe, jak kujawiak, obertas, polonez czy mazur. Całej wyprawie krajoznawczej towarzyszyć będzie znana wszystkim piosenka: „Płynie Wisła płynie”. Ruszajmy zatem w podróż od podnóża gór aż do morza.

Wystąpią dla nas artyści z Filharmonii Pomorskiej:

  • Justyna Droszcz sopran
  • Jarosław Górny klarnet
  • Adam Pilarski fortepian
  • Monika Dudek prelekcja

Zadanie sfinansowane ze środków Powiatu Nakielskiego.

Pozostałe aktualności