Zarządzenie wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie na kadencję 2022-2024
Na podstawie uchwały nr XLV/401/22 Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 21 kwietnia 2022r. zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie i nadania jej statutu
ogłaszamy, że kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie można zgłaszać w terminie do 30 czerwca 2022r.
Kandydować do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie może ten, kto jest mieszkańcem gminy Szubin i w roku 2022 ukończy 15 rok życia i nie ukończy 22 roku życia.
Kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie mogą zgłaszać:
1) Burmistrz Szubina;
2) Komisja Oświaty, Kultury i Sportu;
3) kluby sportowe;
4) organizacje pozarządowe z terenu gminy Szubin;
5) placówki oświatowe z terenu gminy Szubin;
6) co najmniej dziesięciu mieszkańców gminy Szubin w wieku od 15 do 24 roku życia.
Formularze zgłoszeń kandydatów dostępne są:
- na stronie www.bip.szubin.pl oraz www.szubin.pl
- w Urzędzie Miejskim w Szubinie ul. Kcyńska 12, Biuro Obsługi Klienta, pok. nr 12.
Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie” w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Szubinie (ul. Kcyńska 12), pok. nr 12 lub przesłać na adres: Rada Miejska w Szubinie ul. Kcyńska 12, 89-200 Szubin.
Młodzieżowa Rada Miejska w Szubinie ma charakter konsultacyjny wobec organów gminy w sprawach dotyczących młodzieży. Kadencja członków Rady trwa 2 lata od dnia pierwszej jej sesji. W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie wchodzi 15 osób.