W czwartek, 3 marca br. o godz. 11:00 w Szubińskim Domu Kultury odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady. Sekretarzem obrad był Wiceprzewodniczący Robert Rynarzewski.
Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.
Następnie Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 27 stycznia do 2 marca 2022 r.
W dalszej części posiedzenia przedstawiono sprawozdania z działalności Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Rewizyjnej za 2021 rok.
Następnie radni podjęli uchwały:
- w sprawie poparcia niepodległości i suwerenności Ukrainy;
- w sprawie wyrażenia woli udziału w pracach nad przygotowaniem wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla okresu programowania UE 2021-2027;
- w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Małe Rudy, gmina Szubin;
- w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Szubin;
- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego przekazania miastu Bydgoszcz zadania własnego gminy Szubin z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie, polegającego na zagospodarowaniu bioodpadów";
- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przy granicy obrębów: Szubin Miasto i Wolwark, gmina Szubin;
- w sprawie uchwalenia „Aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Szubin na lata 2013-2028”;
- zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
- zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2022 rok;
- w sprawie przyjęcia Programu osłonowego ”Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 w gminie Szubin.
Na zakończenie w wolnych głosach poruszono dyskusję w sprawie pomocy dla obywateli z Ukrainy. Radni w geście solidarności zebrali pieniądze dla przybywających do nas uchodźców. Mieszkaniec Szubina podziękował Burmistrzowi za realizację wielu inwestycji w mieście.