Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
25°
A A A
Poprzednia Następna
XIX posiedzenie Rady Seniorów Gminy Szubin

17 czerwca 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się XIX posiedzenie Rady Seniorów Gminy Szubin.
Przewodniczący Jan Kostecki przywitał przybyłych do ratusza radnych seniorów oraz zaproszonych gości: Burmistrza Szubina- Mariusza Piotrkowskiego, Zastępcę Burmistrza Szubina - Wiolettę Borys – Stachowiak oraz Sekretarz Gminy Szubin- Renatę Kabullę.

Przewodniczący przedstawił porządek obrad:

  1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie kworum.
  2. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych pomiędzy posiedzeniami Rady w okresie od 12 grudnia 2019 r. do 16 czerwca 2020 r.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o projekcie uchwały Rady Miejskiej  w sprawie powołania Rady Seniorów Gminy Szubin i nadania jej statutu.
  4. Informacja Burmistrza Szubina o prowadzonych działaniach inwestycyjnych  i zamierzeniach z uwzględnieniem potrzeb osób starszych - Seniorów.
  5. Przyjęcie stanowiska Rady Seniorów w sprawie organizacji IV Gminnych Dni Seniora.
  6. Zgłaszanie wniosków i zapytań – dyskusja.
  7. Odpowiedzi na wnioski członków Rady Seniorów Gminy Szubin.
  8. Wolne głosy.
  9. Zakończenie XIX posiedzenia Rady Seniorów Gminy Szubin.

Tematem przewodnim posiedzenia była opinia w sprawie zaproponowanych przez Przewodniczącego Rady Seniorów zmian w ich statucie, które zostały omówione przez Sekretarz Gminy i zaakceptowane większością głosów przez radnych.
W dalszej części posiedzenia Burmistrz Szubina przedstawił realizowane przez Gminę inwestycje oraz przedsięwzięcia, które zostaną wykonane w najbliższym czasie.  Poruszył także temat opłat za odpady komunalne i przedstawił schemat postepowania w celu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu w celu wyłonienia operatora, który będzie odbierał odpady z gminy Szubin.
Ponadto radni seniorzy dyskutowali w sprawie dziennego domu pobytu dla seniorów, wieloletniego planu sieci dróg, strefie ekonomicznej oraz działań podejmowanych przez Gminę w okresie pandemii.
Na zakończenie posiedzenia po długiej dyskusji, radni podjęli trudną decyzję odnośnie odwołania tegorocznych IV Dni Seniora z uwagi na epidemię koronawirusa.
Po wyczerpaniu porządku posiedzenia przewodniczący obrad podziękował za udział w posiedzeniu.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności