Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą w sobotę 4 czerwca br. na boisku MLKS Orzeł w Kcyni zainaugurowali gminne zawody sportowo-pożarnicze w których rywalizowali strażacy ochotnicy gminy Szubin i gminy Kcynia. Rywalizacja pomiędzy drużynami była wspólna natomiast klasyfikacja końcowa podzielona została na poszczególne gminy.
Strażacy wraz z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi działającymi w jednostkach na terenach gmin rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych: 12-15 lat chłopcy, 12-15 lat dziewczęta, 16-18 lat chłopcy, 16-18 lat dziewczęt oraz Kat. A - mężczyźni i kat. C - kobiety.
Drużyny z jednostek OSP naszej gminy startowały w zawodach w nie wszystkich wskazanych kategoriach i zostały sklasyfikowane następująco:
Grupa wiekowa 12-15 lat chłopcy :
- miejsce - OSP Królikowo
- miejsce - OSP Szubin
- miejsce - OSP Słonawy
Grupa wiekowa 16-18 lat chłopcy:
- miejsce - OSP Rynarzewo
Grupa C - Kobiety
- miejsce OSP Królikowo
Grupa A - mężczyźni
- miejsce - OSP Wąsosz
- miejsce - OSP Królikowo
- miejsce - OSP Słonawy
- miejsce - OSP Rynarzewo
- miejsce - OSP Chomętowo
- miejsce - OSP Szubin
- miejsce - OSP Tur
W konkurencji najlepszej musztry na pierwszym miejscu uplasowały się dwie drużyny tj. OSP Wąsosz i OSP Tur a kolejne miejsce zajęła drużyna OSP Słonawy.