Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
25°
A A A
Poprzednia Następna
Wspólne kręcenie kilometrów

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie (27 czerwca br.) odbył się Gminny Rajd Rowerowy. W rajdzie udział wzięło 42 uczestników, w tym Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Peleton prowadziły i zamykały pracownice Referatu Organizacyjnego i Promocji z szubińskiego ratusza. Zabezpieczenie medyczne na trasie zapewnili strażacy z OSP Szubin.

Rowerzyści przed startem odebrali pakiety startowe z gadżetami gminy Szubin, zrobili pamiątkowe zdjęcie na rynku i wyruszyli na 22 kilometrową trasę.  Cykliści jechali ścieżką rowerową w kierunku Kowalewa, skręcając w lewo na drogę asfaltową przez Smolniki, by dojechać lasem do Nadleśnictwa w Zielonowie. Tam na wytrwałych czekała pyszna przekąska i kurtyna wodna dla ochłody. Następnie dojechali do wiaduktu w Kowalewie, by wrócić ścieżką rowerową do miasta, metą była „Wesółka” w Szubinie.

Przy okazji rajdu kręciliśmy kilometry w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski dla Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności