Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Powstanie dom dziennego pobytu

Dzisiaj w obecności Poseł na Sejm RP Ewy Kozaneckiej Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski podpisał umowę na adaptację budynku przy ul. Winnica 19 w Szubinie na cele domu dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych wraz z wyposażeniem. W wyniku przetargu wyłoniona została firma GRINGO SP. z o.o. z siedzibą w Wągrowcu, jej przedstawiciel Pan Jarosław Mikołajczak uczestniczył w dzisiejszym spotkaniu.

W briefingu prasowym w szubińskim ratuszu uczestniczyli m.in. Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie Renata Michalak oraz Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Szubin Jan Kostecki wraz z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń działających na rzecz seniorów. Podczas spotkania rozmawiano o potrzebach seniorów i planach na funkcjonowanie budynku.

W budynku przy ulicy Winnica 19 powstanie w pełni wyposażony dom dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych. Inwestycja zakłada przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku, powstaną m.in. pokoje ćwiczeń ruchowych, terapii, wypoczynku i wyciszenia, dwie pracownie oraz szereg pomieszczeń sanitarnych. Budynek zyska windę i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja zakłada także zagospodarowanie terenu i budowę miejsc postojowych. Prace remontowe mają rozpocząć się już w marcu bieżącego roku.

Koszty inwestycji wyniosą 3 619.516,08 zł. Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 3 076 588,66 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności