Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Łagodzenie obostrzeń - COVID-19

9 lutego br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. W czasie spotkania zostały przedstawione zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.

Powrót do szkół

Minister Edukacji i Nauki poinformował, że 21 lutego 2022r. kończy się nauka zdalna w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych i w tym dniu uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

Zmiany w izolacji i kwarantannie  

  • Od 15 lutego br. będą obowiązywać dla wszystkich nowe zasady dotyczące czasu trwania izolacji. Będzie ona trwała 7 dni (obecnie obowiązuje 10-dniowa izolacja). Izolacja będzie obowiązywać od momentu wykonania testu diagnostycznego w kierunku COVID-19. Również od 15 lutego współdomownicy chorego na COVID-19 będą przebywać na kwarantannie wyłącznie w czasie jego izolacji (obecnie jest to czas trwania izolacji plus 7 dni). 
  • Od 11 lutego tylko osoby bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID po przyjeździe do Polski będą musiały odbyć 7-dniową kwarantannę.  
  • Od 11 lutego likwidacja kwarantanny z kontaktu.

 

Pozostałe aktualności