Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Dziekanem Dekanatu Szubińskiego Księdzem Kanonikiem Tadeuszem Lesińskim Proboszczem Parafii pw. św. Marcina Biskupa oraz Dyrektorem Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamilą Czechowską, złożył wiązankę pod tablicą upamiętniającą 96 Polaków na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Tablica znajduje się na Cmentarzu Parafialnym w Szubinie. W tym roku przypada 10. rocznica katastrofy.