19 lipca Burmistrz Szubina spotkał się z mieszkańcami sołectwa Zalesie. Obecna była również zastępca burmistrza. Mieszkańców oraz przybyłych gości przywitał sołtys sołectwa Pan Radosław Borowiak.
Rozmawiano o planach i wydatkach z funduszu sołeckiego na 2024 rok, planach zagospodarowania w strefie inwestycyjnej w Kowalewie, pozyskiwaniu dotacji zewnętrznych, poprawie nawierzchni dróg gminnych oraz oświetleniu ulicznym.
Sołtys przypomniał o interwencji w sprawie utworzenia przejścia dla pieszych (koło przystanku) przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką.
Mieszkańcy wnioskowali o zwiększenie pojemności pojemników na odpady komunalne, pytano o wykup działek agencyjnych na terenie sołectwa czy budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej do boiska sportowego.