Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
24°
A A A
Poprzednia Następna
Spotkanie w Małych Rudach

19 czerwca br. w miejscowości Małe Rudy odbyło się spotkanie mieszkańców sołectwa z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim. Obecna była również zastępca burmistrza. Mieszkańców oraz przybyłych gości przywitał sołtys sołectwa Pan Mariusz Buczkowski, który na początek przedstawił sprawozdanie z działalności za I półrocze 2023 r.

Następnie mieszkańcy zgłaszali bieżące problemy. Wnioskowali o zmianę rozpoczęcia koszenia zieleni od ul. Jarzębinowej i Słonecznej. Zakwestionowano sens równania niektórych odcinków dróg w sołectwie, ponieważ po równaniu stan techniczny takiej drogi jest gorszy. Mieszkańcy poinformowali o pozostawianych na Szlaku Królewskim, prawdopodobnie przez przejezdnych, dużej ilości odpadów komunalnych i zawnioskowali o postawienie w tym miejscu pojemnika na odpady. Pytano o możliwość wykonania drugiej części chodnika na drodze powiatowej przy ul. Łabiszyńskiej. Obecni na spotkaniu mieszkańcy zwrócili uwagę, że mimo ograniczenia tonażu na ul. Łabiszyńskiej, jeżdżą tam samochody o większej wadze. Wyrazili niezadowolenie z powodu nieprzestrzegania przez użytkowników prawa drogowego i brak egzekwowania przestrzegania prawa przez właściwy organ.

Podczas spotkania Burmistrz przedstawił aktualną sytuację finansową gminy. Poinformował, że w ramach oszczędności na terenie gminy Szubin będzie wyłączane częściowo oświetlenie uliczne. Rozmawiano o funkcjonowaniu systemu odpadów komunalnych w gminie, dokładnie o niewłaściwym ich segregowaniu przez mieszkańców gminy.  

Na koniec mieszkańcy zapytali o plany powstawania na terenie gminy Szubin kompleksów sklepów, galerii handlowych, marketów, itp.  

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności