Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Promesy "Cyfrowa Gmina" wręczone

W miniony piątek (26 listopada) w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z samorządowcami dotyczące programu Cyfrowa Gmina, finansowanego z Funduszy Europejskich. Udział w wydarzeniu wzięli: Łukasz Schreiber Minister, członek Rady Ministrów, Janusz Cieszyński Sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, Radosław Kempinski II Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz gospodarz Mariusz Piotrkowski – Burmistrz Szubina wraz z zaproszonymi gośćmi.

Przedstawicielom ponad 40 gmin z województwa kujawsko-pomorskiego wręczono promesy na wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenia cyberbezpieczeństwa. Gmina Szubin odebrała dofinansowanie w kwocie 747 510 zł.

Dotację można przeznaczyć na:

  • Cyfryzację urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
  • Analizę stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności