Za nami wybory do Sejmu i Senatu RP X Kadencji.
Frekwencja wyborcza w Gminie Szubin, jak w całym kraju była wysoka i wyniosła 71,34 % (w powiecie nakielskim nasza gmina uzyskała drugi wynik). 13 175 osobom wydano karty do głosowania. Najwyższą frekwencję zanotowała OKW nr 8 w Szkole Podstawowej nr 2 Szubinie - 81,26%.
Wszystkim mieszkańcom naszej gminy dziękujemy za liczny udział w wyborach.
Wybory do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) wygrała Koalicja Obywatelska uzyskując 35,01 % poparcia. KO wprowadziła pięcioro posłów, PiS - czworo, Trzecia Droga - dwoje i Nowa Lewica - jednego.
Przedstawiamy oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej.
Wyniki głosowania do Sejmu - KOMITETY:
- KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 32,76% (4 215 głosów)
- KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 30,02% (3 862 głosów)
- KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 16,36% (2 105 głosów)
- KW NOWA LEWICA - 9,95% (1 280 głosów)
- KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 7,33% (943 głosów)
- KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY - 1,85% (238 głosów)
- KW POLSKA JEST JEDNA - 1,73% (222 głosów)
Wyniki głosowania na Sejm – Okręg bydgoski (nr 4)
Koalicja Obywatelska:
- Krzysztof Brejza (89 840)
- Paweł Olszewski (35 289)
- Iwona Kozłowska (14 514)
- Włodzisław Giziński (13 630)
- Iwona Karolewska (8 572)
Prawo i Sprawiedliwość:
- Łukasz Schreiber (44 413)
- Paweł Szrot (20 214)
- Piotr Król (17 952)
- Bartosz Kownacki (17 135)
Trzecia Droga:
- Norbert Pietrykowski (27 596)
- Agnieszka Kłopotek (10 756)
Nowa Lewica:
- Krzysztof Gawkowski (21 831)
Wyniki głosowania do Senatu – Okręg bydgoski (nr 4)
- Ryszard Brejza (6 093) - Koalicja Obywatelska
Wszystkim posłom i senatorowi, którzy otrzymali mandaty serdecznie gratulujemy i zapraszamy do owocnej współpracy.
Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w pracę przy tegorocznych wyborach.