Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Marcowe posiedzenie seniorów

12 marca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się IV posiedzenie Rady Seniorów Gminy Szubin.

Podczas spotkania ślubowanie złożyła nowo wybrana radna Krystyna Piątek, która uzupełniła skład rady.

Jednym z głównych punktów posiedzenia była prezentacja dotycząca bezpiecznego użytkowania pojazdów elektrycznych, takich jak hulajnogi, rowery elektryczne czy wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym. Informacje na temat zasad bezpieczeństwa, użytkowania baterii oraz postępowania w przypadku pożaru przedstawił asp. Jakub Kaczmarek z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Seniorzy dowiedzieli się również, jak udostępniać lokalizację w telefonie komórkowym i jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Radni zapoznali się także z możliwościami pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na działania dla seniorów. Informacje o dostępnych programach i zasadach ubiegania się o dofinansowanie przedstawiła kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Ewa Pierucka.

Podczas spotkania Burmistrz Szubina mówił m.in. o działaniach związanych z obroną cywilną, planach budowy schronu i magazynu obrony cywilnej, doposażeniu jednostek OSP oraz potrzebie edukacji mieszkańców w zakresie reagowania w sytuacjach zagrożenia. Poruszono również kwestie budżetu gminy, planów inwestycyjnych oraz współpracy w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska.

W wolnych głosach radni zwrócili uwagę na potrzebę większej współpracy pomiędzy klubami i stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy, szczególnie przy organizacji wspólnych wyjazdów i inicjatyw dla mieszkańców.

Galeria zdjęć

IMG_8595 IMG_8596 IMG_8601 IMG_8603 IMG_8605 IMG_8610 IMG_8612 IMG_8614 IMG_8618 IMG_8620 IMG_8626 IMG_8630 IMG_8637 IMG_8643 IMG_8648 IMG_8651 IMG_8659 IMG_8661 IMG_8665 IMG_8669 IMG_8672 IMG_8680 IMG_8686 IMG_8694 IMG_8708 IMG_8715 IMG_8719

Pozostałe aktualności