Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
24°
A A A
Poprzednia Następna
Kluby "Aktywni Razem" dziękują

W minionym tygodniu do Klubu „Aktywni Razem” w Szubinie dotarła paczka z herbatami, kawami i łakociami dla osób starszych, w tym babć i dziadków. Prezent został przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

W ramach akcji „Bądź wolontariuszem na swoim terenie” dzieci prowadziły zbiórkę herbat zielonych, wieloowocowych, granulowanych, kawy mielonej oraz niewielkich ilości słodyczy. Pomoc zaadresowano do starszych mieszkańców miasta i gminy Szubin. Szkolnymi organizatorkami akcji pomocowej były Panie: Katarzyna Boruch, Aleksandra Socha-Krakowska oraz Kinga Nowak.
Podarunki dostarczone do Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie zostają wykorzystane podczas zajęć dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w wieku seniorskim zarówno w Szubinie, jak i w Zamościu i Rynarzewie.
Równocześnie w szubińskiej „jedynce” wraz ze zbiórką produktów spożywczych zgromadzono  środki higieniczne (pampersy, pieluchomajtki) oraz drobny sprzęt rehabilitacyjny dla osób starszych zależnych. Zebrane dary przekazane zostają do Działu Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym MGOPS Szubin.

Jest to kolejna inicjatywa angażująca dzieci w udzielanie pomocy rzeczowej osobom wymagającym wsparcia. Wcześniej o podniebienia szubińskich, rynarzewskich i zamościańskich osób starszych oraz szubińskiej grupy osób z niepełnosprawnościami zadbały dzieci z oddziałów przedszkolnych SP nr 2. Działanie realizowano w ramach międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” przy wsparciu wychowawczyń: Katarzyna Sztuba, Sylwia Krajewska, Emilia Hilscher, Natalia Łużyńska, Magda Kędziorska, Ewa Sendwicka. Szczegóły o akcji szubińskiej „dwójki” można przeczytać pod linkiem: http://szubinsp2.sam3.pl/aktualnosc-267-herbatka_dla_seniora_na_jesienne_i.html

Uczestnicy Klubów „Aktywni Razem” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie serdecznie dziękują młodszym mieszkańcom Gminy Szubin za pamięć i troskę.

Tekst: Marzena Mierzwińska, koordynatorka Klubów

Foto: Maja Polańska, opiekunka ds. aktywizacji fizycznej w Klubach AR

Pozostałe aktualności