Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
21°
A A A
Poprzednia Następna
Upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

W tym roku obchodzimy trzynastą rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Pamiątkowa tablica, pod którą delegacja złożyła znicze znajduję się w Szubinie na Cmentarzu Parafialnym.

Pamięć ofiar katastrofy uczcili: Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej dr Kamila Czechowska oraz przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Szubin na czele z Przewodniczącym Janem Kosteckim.

Galeria zdjęć

Pozostałe aktualności